בת כזאת רצינו – סיפורה של מרטה גורן

2017

 הספר מפגיש את הילדים עם סיפורה של ילדה צעירה, מרטה, וקורותיה בטרם השואה, בתקופת השואה ובתהליך ההצלה והחזרה לחיים.

הספר מזמן דיון בעקבות נושאים המהווים את מרכזו של הדיון החינוכי על אודות השואה, באופן מעמיק יותר מאלו שנלמדו בשנים הקודמות. הוא מביא בפני התלמידים הכרות עם נושאי יסוד כגון: העולם היהודי שבטרם שואה על גווניו, קשיי הגטו ודרכי התמודדות שונים, אובדן, מאמצי הצלה והדילמות הנלוות להם, המאמצים בתהליך החזרה לחיים והשיקום. כל אלה משולבים עם נושאים ערכיים: זהות יהודית, יחס לאחר, התמודדות בעת משבר, משפחה, חינוך, חברות, עזרה הדדית ועוד.
הספר, המאפשר לתלמידים ליצור אמפתיה כלפי הילדה שניצלה, נכתב תוך התחשבות רבה ביכולות הקוגנטיביות והרגשיות של התלמידים בגילאי ה-ו. הוא מעמיק את ההתבוננות בנושאים שהתלמידים נפגשו עמם בשנים קודמות כגון הצלה, חסידי אומות העולם, התמודדות הילדים והוריהם ועוד. בנוסף על כך הוא מציע בסיס ראשוני לנושאים עליהם יורחב העיסוק בהמשך.

 

בת כזאת רצינו – סיפורה של מרטה גורן – בשבילי הזיכרון

בת כזאת רצינו. סיפורה של מרטה – חנות יד ושם

0

תגובות

  • שלטם לכם.שמי אשר,ראיתי בעניין ובקשב רב,את סיפורה של הגב' ,מרטה מורגן,במסגרת "סיפור בסלון",בקשר לשואה.
    רציתי לשאול שאלה,חשובה ,שלא שאלו הנוכחים,וגם מרטה לא התיחסה לנושא.השאלה היא: מה עלה בגורל אמא שלה,שהיתה רוקחת ועבדה בבית מרקחת אצל פולני.מאז שנפרדו האם והבת מרטה,נראה שלא נפגשו שוב.האם האם שרדה,ואם כן האם חיפשה את ביתה.או ,האם מרטה ,חיפשה את אימה ,או מה גילתה לגבי גורלה.אשמח לקבל תשובה,מהמערכת,יד ושם,או מהסופרת נעמי,או ממרטה עצמה .תודה.
    בברכה,
    אשר מלכא.

    אשר מלכא 23 באפריל 2020 9:37

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *